31 ledna

Ke komu zajít na glamour focení? K muži nebo ženě?

(Ne)modelky, Rady a tipy

0  KomentÁŘŮ

Máte nápad – nechat si udělat nádherné a smyslné glamour fotky a přemýšlíte, jestli vybrat fotografa-muže nebo fotografku-ženu. Honí se vám hlavou: před mužem se budu stydět… žena mi víc rozumí… Předám vám zkušenosti svoje a také zákaznic, které na glamour focení u nás nebo někde jinde byly.

Před mužem se budu stydět

Stydíte se u lékaře? Stydíte se u kadeřníka? Ne, pokud to jsou profesionálové. Úplně stejné je to u fotografa. Profík namísto očumování tvoří ?. Profík také, pokud cítí, že jste v nepohodě, tak vás z ní dostane. Jednoduše ví, jak na to. Takže stud je u profesionálních fotografů neznámý pojem.

P.S. Pokud vás osloví s nabídkou glamour focení někdo, kdo ve vás nebudí důvěru už od pohledu nebo komunikace, tak do toho samozřejmě nechoďte. Z toho by nejspíš nebyl příjemný zážitek.

Žena mi víc rozumí

Ano, to je pravda. Muži mnohdy nechápou spletité ženské myšlenky. S mužem si žena obecně tak dobře nepoklábosí jak s ženou. Jenže jde o to u focení? Je potřeba si dobře povykládat? Ne. U focení je důležité, aby fotograf(ka) rozuměl(a) vaší náladě, vašim výrazům, vašemu tělu a uměl(a) to dát na fotkách krásně dohromady.

Naprostá většina našich zákaznic, které za sebou měly focení s ženou i mužem, zcela jednoznačně preferují focení s mužem. Příroda to tak prostě zařídila, že muž lépe umí zachytit tzv. sex appeal ženy, její smyslnost a její druhé já.

Příhoda, která výše uvedené krásně ilustruje. Jezdila k nám na focení úžasná modelka Jitka. Vždycky jsme krásně probrali život a udělali spousty nádherných fotek. Při jednom focení mi řekla, že když se s přítelem procházeli po parku, oslovil je hooodně známý fotograf s nabídkou focení. A jestli prý do toho mají jít. Já na to, jasně, budete mít skvělou zkušenost.

Za nějakou dobu dojela Jitka zase na focení a dovezla ukázat fotky svoje a svého přítele (každý měl svoji sadu). Když jsem si prohlédl fotky její, několikrát jsem se zeptal, jestli to opravdu fotil onen známý fotograf. Fotky totiž byly skoro o ničem, nezajímavé, nudné, šedé. To fotky jejího přítele byly úplně jiná liga. Smyslný jinoch s poloobnaženým břichem a „buchtičkama“, sexy pohled a pózy…Proč byl výsledek tak nevyvážený? Protože fotograf je gay ?

Samozřejmě to všechno jsou jen úvahy, vyjímky existují. Obecně řečeno: pokud chcete nafotit krásné glamour fotky, pak fotograf-muž bude většinou lepší volba. Pokud půjdete fotit novorozence, pak bude nejspíš lepší volbou fotografka-žena.

O autorovi 

Michal Pavlásek

Po úspěšném zakončení­ vysokoškolských studií­ jsem pověsil kariéru leteckého inženýra na hřebí­k a začal se věnovat tomu, k čemu mě to vždycky táhlo, tedy vizuální tvorbě­, fotografování­ a online marketingu. Miluju focení­ modelek, rodin a svateb, fascinuje mne produktová fotografie. Učím­ začí­nající­ i pokročilé fotografy focení­, retušování­ ve Photoshopu. Jsem autorem online kurzu Jak fotit holky.

Mohlo by vás zajímat

Prodám nádhernou Mazdu 6

Prodám nádhernou Mazdu 6

Další skvělé focení modelky Kristýny

Další skvělé focení modelky Kristýny

Jak udělat castingové foto

Jak udělat castingové foto
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>