Jak se stát modelkou

Jak se stát modelkou

Chceš se stát modelkou? Toužíš být úspěšnou fotomodelkou nebo hosteskou? Pojď, provedeme tě tvými prvními krůčky na cestě k modelingu.

1. Zvaž svoje předpoklady být modelkou

Být dobrou (foto)modelkou zdaleka není jen o vzhledu a kráse. Je to také o tom, jestli jsi aktivní a plná elánu. Znám spoustu znuděných modelek, které práce příliš nebaví a berou ji jen jako občasný přivýdělek. Naproti tomu je spousta holek, nadšených do všeho nového a těšících se na každou novou příležitost. Ze své zkušenosti fotografa mohu říci, že vždy raději fotím s těmi, co se těší a jsou nadšené, než s těmi, co vše berou jako rutinu.

Na focení je skvělé mít pěknou postavu. Je fajn, pokud cvičíš, sportuješ a tvoje postava neoplývá tukovými polštáři. Nemusíš být úplně štíhlá, ale měla bys mít pevné tělo s ladnými křivkami. Cvič, tancuj, hýbej se, žij aktivně.

2. Nech si udělat přitažlivé profi fotky

Jak se stát modelkou?

Vyber si fotografa, který tě přesvědčí ne slovy nebo prací zadarmo, ale fantastickými fotkami. Posuzuj fotografy podle jejich portfolií a referencí. Z fotek musíš cítit pohodu a perfektně zvládnuté řemeslo. Jsou modelky nafoceny tak, že bys byla ráda v jejich kůži? Super!

Kromě fotek jsou moc důležité reference, tedy, co o fotografovi říkají jiní lidé. Jsou spokojení a vrací se? Jestli ano, přičti další bodík.

Nechoď k fotografům jen proto, že ti nabízejí focení zadarmo. To je většinou trik těch, kteří toho moc neumí a nemají co nabídnout.

3. Nafoť si castingové fotky

Bez fotek, ze kterých je vidět jak vypadáš, to v modelingu nebo fotomodelingu prakticky nepůjde. Modeling je hlavně o vzhledu, všichni tě budou chtít nejprve vidět. Fotky vždy připoj ke zprávám, které budeš posílat fotografům nebo agenturám, se kterými bys ráda spolupracovala.

Jaké pózy na castingové foto pro modelku

4. Dej o sobě vědět

Jsi plná elánu, máš úžasné fotky, tak se ukaž! Dej si fotky na Instagram, na Facebook. Vyhledávej akce, které se ti líbí. Módní přehlídky, castingy, focení zajímavých projektů, hostesing... Nachystej si mail, ve kterém stručně popíšeš sebe a co by tě bavilo. Připoj několik svých fotek - jak aktuálních momentek, tak profi fotografií. Rozesílej je těm, kteří tě svou prací zaujali. Uvidíš, dřív nebo později si tě příležitost najde.

Těm, se kterými bys chtěla spolupracovat, posílej:

  • aktuální castingové fotky
  • profesionální fotky
  • údaje o sobě (email, telefon, datum narození)
  • popis toho, co by tě bavilo a co bys ráda fotila

Zkus štěstí! Ve fotostudiu Michala Pavláska neustále hledáme zajímavé modelky. Pošli online casting.

Být modelkou na volné noze nebo u agentury?

Není modelka jako modelka. Vyber si ten druh modelingu, který ti nejvíc vyhovuje:

Modelka / hosteska „na vlastní noze“
K tomu budeš potřebovat hlavně kvalitní castingové fotografie. Ty pak budeš odesílat na ty akce, kterých by ses ráda zúčastnila (výstavy, reklamní akce, focení, přehlídky…). Výhodou je to, že budeš naprosto nezávislá a vše si budeš řídit sama. Nevýhodou zejména ze začátku nejspíš bude nedostatek kontaktů a zkušeností.

Modelka v agentuře
K úspěchu na světových molech je cesta složitější a jenom zlomek modelek má opravdový úspěch. Pokud máš všechny předpoklady, oslov některé z dobrých agentur. Pozor! Velmi snadno můžeš „skočit na špek“ podvodným modelingovým agenturám, které z tebe budou chtít jen vytáhnout peníze za zbytečné kurzy chůze, líčení a podobně.

Udělejte dceři obrovskou radost

Fotobook pro (ne)modelku

Dopřejte mladé slečně prožít si svůj den jako ze sna! Líčení, styling, focení a spousta rad k focení i modelingu.

SDÍLET TENTO PŘÍSPĚVEK:

>