Jak udělat castingové foto

Jak udělat castingové foto?

Pošli fotografům nebo agenturám kvalitní castingové fotky. Naučíme Tě jak je vytvořit s noblesou.

Máš zajímavou nabídku, kde bys mohla pracovat jako modelka, fotomodelka, hosteska? Nejspíš po Tobě chtějí fotografie a Ty si lámeš hlavu, co poslat. „Fotky z dovolené? Selfíčka? Nic jiného nemám.“ Jenže na základě takových fotografií Tě většinou nevyberou. Jak na castingové fotky, které Ti otevřou dveře?

Jakým foťákem?

Ono je vcelku jedno čím, ale jak. Obecně platí, že fotoaparáty (i kompakty) jsou lepší než mobily. Mívají totiž lepší optiku, která nedeformuje perspektivu a také jsou méně náchylné na ne úplně ideální světelné podmínky. A také – fotoaparáty mívají na rozdíl od mobilů funkci samospouště, která se Ti možná bude hodit. Čti dál.

Jak si focení nastavit?

Jedním ze zabijáků úspěšné castingové fotky je selfie. Z jednoduchého důvodu – většinou tě nikdo nevidí z toho bodu, ve kterém máš foťák při pořizování selfie. Výsledkem jsou fotky, kde máš velkou hlavu a tenké tělíčko, proporce těla tak nejsou vůbec vidět. Jak tedy na to? Máš dvě možnosti:
1. popros někoho, ať Tě vyfotí z výšky očí a ze vzdálenosti cca 3 metrů od Tebe,
2. na foťáku si nastav samospoušť, zmáčkni spoušť a máš většinou 10 sekund na postoj.

Co na sebe? Jaké pózy?

Ideálním oblečením pro casting jsou dvoudílné plavky. Jde o to, že je tak vidět Tvoje postava. Proto například svatební šaty nejsou pro casting příliš vhodnou variantou. U pózování je nejlepší zásadou… nepózovat. Nestylizovat se do „uměleckých“ póz. Stůj rovně, vzpřímeně, uvolněně. Je výborné udělat fotky zepředu, zboku. Při focení portrétů zapomeň na „duck face“!!! Místo toho buď vážná nebo se usmívej.

Máš nafoceno? Jak nachystat a odeslat?

Ať posíláš fotky mailem nebo přes formulář, je vždycky dobré je zmenšit na rozumnou velikost, ideálně okolo 1200 pixelů delší strana a velikost souboru do cca 0,5 MB. Pokud nebohého fotografa nebo agenturu zasypeš fotkama o celkové velikosti 2GB, nebudou z Tebe mít takovou radost jak by sis zasloužila.

Zkus štěstí ve fotostudiu Michala Pavláska!

Pošli nám fotky s údaji o Tobě (jméno, příjmení, adresa, kontakt, míry – výška-prsa-pas-boky, datum narození). Pokud nás zaujmeš, může z toho vzniknout dlouhodobá spolupráce, kdy budeš fotit za honorář.

Přejít na online casting.