13 října, 2020

Rady a tipy

Fotopolátno je zkrášlovadlo domova. Motiv si člověk vybere sám a je to mnohdy osobní fotka, která připomíná rodinu, krásnou přírodu nebo super zážitek. Náš obývák jsme si nedávno zútulnili fotoplátnem vodopádu. Pohled na obraz mně vyloudí úsměv na tváři a naladí na atmosféru toho krásného místa.

Číst víc

9 června, 2020

(Ne)modelky, Příběhy

Lucka zas po nějaké době přišla na focení. Je úžasně fotogenická, tak už jen domluvený termín sliboval skvělé výsledky. Zajímá vás, jak takové focení probíhá? Zvu vás. Focení jsme si domluvili nedlouho po opatření proti koronaviru. Během pandemie byly obchody zavřené, tak moc oblečení jsme na výběr neměli. Lucka dorazila s malým baťůžkem a v něm

Číst víc

23 května, 2020

Příběhy

Redaktorka Iva Pašková si pozvala fotografa Michala Pavláska na rozhovor o čase koronaviru, o focení modelek a svateb. Dozvíte se, jak vznikl kalendář Pavláskovic zahrada.

Číst víc

24 dubna, 2020

Rady a tipy, Reportáže

Jak říkali už naši předkové, všechno zlé je na něco dobré. To zlé je právě teď koronavirus, který většině z nás poměrně zásadně změnil každodenní návyky a hlavně sociální vazby. Jsme víc pozavíraní doma a s těmi hadrami na obličeji se nám nějak ani mezi lidi moc nechce. Máme ale víc času udělat věci, ke kterým

Číst víc

30 ledna, 2020

(Ne)modelky, Rady a tipy, Rodiny, Svatby

Jak si dobře vybrat fotografa? Vždyť v té záplavě ani netušíte, na co se dívat a na co se zeptat… Poradím vám, jak najít fotografa snů.

Číst víc

20 září, 2019

Svatby

Pořád o tom melduju, je to marný, je to marný, je to marný… Čím dál častěji se setkávám na svatbách se spoustou dalších fotografů, mobilografů, tabletografů… Nic proti tomu, ale pokud byste zažili extrémní případy jako já (to není případ z fotografie), taky by se vám to nelíbilo. O čem to mluvím? Čtěte dále…

Číst víc

26 července, 2019

(Ne)modelky

Projdi si několik tipů, které ti pomohou na tvé cestě k modelingu.

Číst víc

16 dubna, 2019

(Ne)modelky

Na Michala Pavláska jsem narazila úplně náhodou. Před dvěma lety jsem na internetu hledala fotografa nemodelek, který by zvládl vyfotit i tak nefotogenického člověka jako jsem já.

Číst víc

13 srpna, 2018

(Ne)modelky

K dnešní úvaze mne přivedla diskuze se slečnou, mající zájem o focení u nás, konkrétně o fotobook pro modelku. Rozhovor se tedy točil hlavně kolem ne focení, ale… ceny. Ano, focení fotobooku není levná záležitost, ale také je to náš nejlepší produkt, jednoduše od nás ve všech směrech dostanete to nejlepší, co umíme. A k čemu takové focení vlastně je?

Číst víc

2 března, 2016

(Ne)modelky

Na začátku byl mail od tatínka Pavlíny. Má zájem o nafocení fotobooku. Netrvalo dlouho a byl domluvený termín. V ten den k nám dojeli z Třebíče dva moc sympatičtí lidé – Pavlína s tatínkem coby osobním řidičem. Líčení, světla, úžasné focení. Jak Pavlína s odstupem hodnotí tento zážitek a výsledek?

Číst víc

24 dubna, 2020

Rady a tipy

Dozvíte se, jak svůj partnerský vztah podpořit pořízením vhodného fotoobrazu podle Feng Shui. Co rozhodně do ložnice nedávat. A jak si do života přivést partnera, pokud jste singl.Do ložnice rozhodně ANOVše v náladě partnerství, lásky, důvěry a smyslnosti. To jsou fotografie rozesmátého páru, líbajícího se páru, muž a žena ve vášnivém objetí, krásná silueta nahého

Číst víc