20 září

Nenechte si zkazit svatební fotky

Svatby

0  KomentÁŘŮ

Pořád o tom melduju, je to marný, je to marný, je to marný… Čím dál častěji se setkávám na svatbách se spoustou dalších fotografů, mobilografů, tabletografů… Nic proti tomu, ale pokud byste zažili extrémní případy jako já (to není případ z fotografie), taky by se vám to nelíbilo. O čem to mluvím? Čtěte dále…

Když jsem fotil pro Rádio Rockmax koncerty kapel, kamarádi mi záviděli, že se k nim dostanu tak blízko a že si koncert vychutnám z první řady. Po akci se mě ptali, jak se mi která kapela líbila a já jim odpověděl „nevím, neposlouchal jsem je, měl jsem plno focení, běhal jsem tam jak urvaný hadr“. Jak to souvisí se svatbou? Chtě nechtě, pokud si na svatbu donesete foťák a budete všechno chtít zdokumentovat, pak se naprosto logicky připravujete o spoustu úžasných okamžiků, které můžete se svatebčany PROŽÍT! Všechno jednoduše nestihnete.

Podívejte se na přiloženou fotografii. Je to okamžik, kdy svatební hosté poprvé vidí nevěstu ve svatebních šatech… Muž A dokumentuje, podle výrazu je jako já na koncertě, tedy zabraný do focení, zatímco muž B se baví, užívá si to. Takže předmět C způsobil jednak rozdílné zážitky obou mužů a také to, že na oficiálních fotkách mají svatebčané lidi rozesmáté, užívající si, ale také lidi duchem nepřítomné, civící do svých displejů. Co myslíte, že je lepší? Já dávám přednost B! Předměty typu C si na svatbu vemte, ale jejich použití omezte na rozumnou dobu, pak si raděj užívejte!

P.S. Postavy použité na fotografi jsou pouze ilustrativní, osobně proti nim nic nemám, jsou to fajn chlapi, jenom mi krásně posloužili jako odstrašující příklad 🙂 Díky!

O autorovi 

Michal Pavlásek

Po úspěšném zakončení­ vysokoškolských studií­ jsem pověsil kariéru leteckého inženýra na hřebí­k a začal se věnovat tomu, k čemu mě to vždycky táhlo, tedy vizuální tvorbě­, fotografování­ a online marketingu. Miluju focení­ modelek, rodin a svateb, fascinuje mne produktová fotografie. Učím­ začí­nající­ i pokročilé fotografy focení­, retušování­ ve Photoshopu. Jsem autorem online kurzu Jak fotit holky.

Mohlo by vás zajímat

Prodám nádhernou Mazdu 6

Prodám nádhernou Mazdu 6

Další skvělé focení modelky Kristýny

Další skvělé focení modelky Kristýny

Jak udělat castingové foto

Jak udělat castingové foto
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>