16 dubna

Katčina cesta k focení a osobní vzkaz pro všechny holky

(Ne)modelky

0  KomentÁŘŮ

Na Michala Pavláska jsem narazila úplně náhodou. Před dvěma lety jsem na internetu hledala fotografa nemodelek, který by zvládl vyfotit i tak nefotogenického člověka jako jsem já.

Dostala jsem se na webové stránky jeho fotostudia a ukázala je rodičům. Otec mi k Vánocům objednal “Dárkový poukaz na focení”, s tím, že jsem mu tvrdila, že fotostudio je určitě v Mnichově Hradišti, a že to máme od nás z Polabí kousek. Nakonec se ukázalo, že to nebylo Mnichovo Hradiště, ale Hradiště Uherské, které je od nás takových dobrých 250 km. No co, chybami se člověk učí a my jsme s mamkou (která má pro moje občasné excesy pochopení) nelenily a rozhodly jsme se, že si z té cesty uděláme hezký holčičí víkend na Moravě.

Na focení jsem přišla nervózní

Ještě nikdy jsem na žádném profesionálním focení nebyla. Nervozita ze mě ale velmi rychle opadla, protože jsem se dostala do společnosti naprosto úžasných a milých lidí – Michala a Jany. Chvíli jsme si povídali, Janča mě nalíčila a šlo se fotit. Pro člověka, jako jsem já, který nad věcmi hodně přemýšlí a který, úplně upřímně, vůbec neměl ponětí, jak se pózuje, jak se má tvářit a podobně, by to za normálních okolností byla noční můra. Michal mi ale se vším poradil, ukazál mi, jak se mám postavit, jak se tvářit. Po 20 minutách focení se, k mému překvapení, z noční můry stala zábava, a já už jsem sama vymýšlela pózy a výrazy. Focení jsem si neskutečně užila.

Přišel balíček s fotkami!

Michal z toho nefotogenického kuřete dokázal udělat slečnu. Pořád jsem to byla já, ale očima někoho, kdo ve všem najde něco krásného. Byla jsem nadšená. Byly to první fotografie, na kterých jsem se sama sobě líbila. Byl to příjemný pocit.

Dva roky uplynuly jako voda a já jsem tu zase. V Uherském Hradišti, které jsem si mimochodem naprosto zamilovala, ve fotostudiu Michala Pavláska. A proč jsem se sem vrátila? Protože tady se cítím výjimečně, protože fotografie, které odtud mám, hrdě můžu ukazovat známým a protože se vždycky ráda sejdu s tak milými lidmi jako jsou Michal a Janča. Děkuji!

A holky, pokud pořád přemýšlíte o tom, jestli do toho jít, či ne, tak už nepřemýšlejte a jděte do toho!

Rozhodně toho nebudete litovat a budete mít památku na celý život!

Focení Fotobook a kurz pro (ne)modelku si Kačka pořádně užila.

O autorovi 

Michal Pavlásek

Po úspěšném zakončení­ vysokoškolských studií­ jsem pověsil kariéru leteckého inženýra na hřebí­k a začal se věnovat tomu, k čemu mě to vždycky táhlo, tedy vizuální tvorbě­, fotografování­ a online marketingu. Miluju focení­ modelek, rodin a svateb, fascinuje mne produktová fotografie. Učím­ začí­nající­ i pokročilé fotografy focení­, retušování­ ve Photoshopu. Jsem autorem online kurzu Jak fotit holky.

Mohlo by vás zajímat

Prodám nádhernou Mazdu 6

Prodám nádhernou Mazdu 6

Další skvělé focení modelky Kristýny

Další skvělé focení modelky Kristýny

Jak udělat castingové foto

Jak udělat castingové foto
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>