FAQ: často kladené dotazy

Odpovědi Michala Pavláska na nejčastěji kladené otázky týkající se focení a fotoslužeb. Zeptejte se na cokoliv, co Vás zajímá.

Vy se ptáte, my odpovídáme. Otázky a odpovědi pro:

Co si mám s sebou přinést na focení?

V průběhu fotografování několikrát změníte oblečení - z tohoto důvodu si vezměte s sebou několik druhů a typů oblečení. Jaké? Vemte si to, co vypadá sexy, přitažlivě a přitom neokoukaně. Pár tipů na oblečení: minisukně, košile, trika, plavky, prádlo, doplňky (pásky, brýle, šátky), obuv a podobně.

Chtěla bych se stát Vaší modelkou, co mám pro to udělat?

Pošlete nám údaje o Vás pomocí online castingu na serveru castingstudio.cz. Můžete také přijít na náš casting v našem studiu.

Pořádáme akci a rádi bychom od Vás měli reportážní fotografie. Je to možné udělat za reklamu?

Určitě ano, záleží na důležitosti akce a formě reklamy. Všechny podrobnosti je vždy lépe dohodnout osobně.

Jdeme k Vám na focení našich dětí, co jim vzít na focení?

Vemte několik typů oblečení, v čem rádi Vašeho potomka budete mít na fotografiích. Dětem přibalte i jejich oblíbeného plyšáka či hračku.

Musí se každá fotka od Vás retušovat?

Nemusí - tak jako se jídlo nemusí solit, obraz rámovat, stěny pokoje malovat... Bez retuše je fotka polotovar, na kterém Vás pořád budou štvát modřiny, akné, jizvy a podobná nadělení, která máme ve vínku VŠICHNI.

Chci focení věnovat jako dárek, jak na to?

Ozvěte se nám, dejte nám vědět, jaký rozsah focení jste si vybrali. Nachystáme Vám dárkový poukaz "na míru" a ten si u nás vyzvednete nebo Vám jej pošleme. S obdarovaným pak domluvíme termín a podrobnosti k focení.

Objednal jsem/plánuji objednat své přítelkyni dárkové focení. Je vhodné/mám přijet na focení s ní?

Určitě to je dobré, bude se jistě cítit líp.

Co když si nevyberu pro tisk žádnou fotografii. Dostanu nějaké ve vysokém rozlišení na CD spolu s náhledy?

Ano, pokud budou vyretušované podle Vašeho výběru.

Mohu si po focení u Vás zveřejnit fotografie na internetu (Facebook, missonline.cz, fotopátračka...)?

Ano, Fotky si můžete zveřejnit kdekoliv, dokonce jsem rád, že jsou vidět, k tomu mají fotografie sloužit :-) Co se zveřejňovat nesmí, jsou pracovní soubory jako náhledy fotografií, ukázkové fotografie apod., prostě nedodělky. Jinak Vám i na CD, které dostanete s vybranými fotografiemi, dám i tyto fotografie ve verzi na internet.

Mám před sebou náhledy z focení, jak mám dál postupovat?

Vyberte čísla fotografií, které chcete vyhotovit. Vypište objednávku (po kliknutí na odkaz „objednat fotografie“ ve Vaší členské stránce na www.michalpavlasek.cz). Do objednávky zapište číslo snímku, zvolenou retuš, rozměr fotografie a počet kusů. Odešlete a těšte se :-)

Kdy je objednávka focení a termínu závazná?

Zaplacením zálohy na focení. U svatebního focení je záloha ve výši 2000,- Kč u ostatních focení 500,- Kč. Zálohu můžete zaplatit osobně nebo zaslat na číslo účtu 1543905329/0800 a jako variabilní symbol uvést své telefonní číslo, případně datum focení a jméno.

Jak můžeme ušetřit na svatební hostině?
Jak si vybrat lokalitu na focení?

Vyberte si takové místo, kde se budete cítit dobře. Nemusí to být nutně zámek nebo zámecká zahrada :-) Úžasné jsou stromové aleje, lány s řepkou olejkou, klikaté úzké asfaltové silnice, potůčky, jezírka, altánky...

Beru si cizince/ku, neumí česky. Je to při focení problém?

Žádný problém. Mluvím plynně anglicky, takže překladatele můžeme během focení nechat na hostině :-)

Jak mít svatební focení zadarmo?

Nechte si dát svatební focení nebo příspěvek na něj jako svatební dar.

Jak je to s cenou ?

Cena svatebního focení je naprosto přiměřená množství práce a času, kterou Vaší svatbě věnujeme. Neumíme vás odbýt automatickým filtrem na všechny fotografie, od nás dostanete precizní práci s duší. Máme špičkové vybavení (dvě zrcadlovky, tři profi objektivy a další) a všechnu práci dotáhneme do konce - vybereme fotografie, vyretušujeme, vyvoláme na fotopapír a vše dostanete několik dnů po svatbě v úhledném balíčku. Vy si budete jen užívat :-)

jana@michalpavlasek.cz
777 578 580
Jana Maturová
organizace focení, vizáž, postprodukce, rámování
22.9
let foto
zkušeností
2 562
uživatelů
na webu
3 961
úžasných
focení
14 554
fotek za
půl roku