Hostesing 18.1.2019 Blatnička

Každý rok se setkává parta milovníků koní, aby naplánovala akce na následující rok. Za tím účelem se setkávají pokaždé na jiném místě.

Číst víc
blog-michalpavlasek-radost-zabava.jpg

Děkujeme za příležitosti vám radost a zábavu dopřát

Pocity všech přicházejících na focení jsou téměř stejné. Dospělí se domnívají, že nejsou fotogeničtí.  Některé děti se těší na nový zážitek a jiné jeví známky nezájmu, protože rodiče zase cosi vymysleli. Někde uvnitř ale všichni dobře ví, že cíl udělat prarodičům a i sobě radost a mít společné rodinné fotky je dobrý nápad.

Číst víc
blog-fotokniha-hana002.jpg

Dárky, které osloví i vaše potomky

Dobrý večer paní Jano, od Vás a pana Pavláska mám dárky, které nelze zaplatit penězi a nejen, že přinesly moc hezké chvilky nám, zúčastněným, ale jistě i do budoucna, osloví i naše potomky.

Číst víc
blog180813-k-cenu-to-foceni-vlastne-je.jpg

K čemu to focení vlastně je?

K dnešní úvaze mne přivedla diskuze se slečnou, mající zájem o focení u nás, konkrétně o fotobook pro modelku. Rozhovor se tedy točil hlavně kolem ne focení, ale… ceny. Ano, focení fotobooku není levná záležitost, ale také je to náš nejlepší produkt, jednoduše od nás ve všech směrech dostanete to nejlepší, co umíme. A k čemu takové focení vlastně je?

Číst víc
album1806080011ucs.jpg

Fotografem za jeden den? Luboš to zkusil.

Luboše čeká cesta do Kanady. Obrátil se na nás hned s několika prosbami. Ta první byla pomoc s výběrem foťáku, ta druhá pomoc s objednáním a další naučit jej s novým přístrojem fotit. Všechno jsme společně zmákli. Přečtěte si jak.

Číst víc
michalpavlasek-1680x1050-10-duvodu-vsechno-01.jpg

Procházka v oblacích

Nedávno jsem fotil s bývalou letuškou a řeč se stočila na - jak jinak - nejveselejší, v tomto případě nejbizarnější - zážitky z letuškovského poletování v oblacích. Každý z Vás, kdo čeká binec na palubě, nesrovnalosti s jídlem, blbé výhledy z okna, zvířata na palubě atd, bude nejspíš překvapen, protože toto fakt nečekal. Čtěte dál!

Číst víc
blog-fotobook-pavlina-titul.jpg

Pavlína má za sebou focení fotobooku. Přečtěte si, co o tom říká.

Na začátku byl mail od tatínka Pavlíny. Má zájem o nafocení fotobooku. Netrvalo dlouho a byl domluvený termín. V ten den k nám dojeli z Třebíče dva moc sympatičtí lidé - Pavlína s tatínkem coby osobním řidičem. Líčení, světla, úžasné focení. Jak Pavlína s odstupem hodnotí tento zážitek a výsledek?

Číst víc
csad-pf2016-refer.jpg

Při tomto focení bylo vedro k zalknutí

Rozžhavený srpen, vzduch se tetelí a fotíme promo pro ČSAD Uherské Hradiště. A představte si, že jednu z fotek jsme použili na PFko společnosti... Něco Vám nesedí?

Číst víc
blog-vanocni-cukrovi.jpg

Vánoční perníčky pro chlapy!

Pánové, také se trochu v těch vánočních sladkostech ztrácíte? Když vyslechnete rozhovor několika žen, co všechno budou na vánoce chystat, také si připadáte jako ehm.. méněcenný? Pak se s Váma musím podělit o alternativní vánoční perníčky, to vám možná bude bližší.

Číst víc
csad150813_kamion_01.jpg

To byla pánové jízda!

Z pohledu ostatních účastníků provozu to muselo vypadat docela bláznivě... Kamión s velkým návěsem, autobus a kolem nich poletuje kabriolet a z něj vlající fotograf :-) Řidiči profíci, technika jen ta nejlepší, podpora ze strany zadavatele, společnosti ČSAD Uherské Hradiště, naprosto bez chyby. Díky moc za důvěru, pánové!

Číst víc
chata-ujelena-web.jpg

Dovolená v pohádce? Není problém!

Pro našeho dlouholetého zákazníka, majitele několika rekreačních objektů v Jeseníkách, jsme dokončili novou verzi webu s rezervačním systémem. Nafotili jsme interiéry i exteriéry, na webu chata-ujelena.cz posuďte, jak se nám to povedlo. Srdečně Vás zveme, zažijete krásnou dovolenou!

Číst víc
buchlovske-hudebni-leto-2015.jpg

Budeme na koncertech s Váma

Letošní Buchlovské hudební léto bude až po okraj naplněno výbornou muzikou. Moje osobní srdeční záležitost je UB40. Kdo nezná, vygůglujte Red red wine nebo Kingston town a dojděte na koncert také. Je nám ctí, že Vás tak trochu můžeme doprovázet ve formě loga na plakátech, letácích, bannerech... Go VICHR go!

Číst víc
nikola-kruzelova-blazek.jpg

Nikola Krůželová se objeví v kampani Blažek

Čerstvá vítězka modelingové soutěže Czechoslovak TopModel, sedmnáctiletá Nikola Krůželová, se ještě ani neohřála na pomyslném trůně vítězky a už se vrhla do práce. A ne ledajaké. Přesně týden poté, co získala titul Czechoslovak TopModel 2014, se Nikola zúčastnila natáčení propagačního videa módního domu Blažek.

Číst víc
tereza-smejkalova.jpg

Tereza Smejkalová stála modelem už jako devítiletá

Hodonínský deník:
Rohatec – Náhodným setkáním začala cesta Terezy Smejkalové z Rohatce do finále prestižní soutěže. „Agent si mě všiml ve vlaku, když jsem jela ze školy. Vizitku mi pak poslal po kamarádkách. Chvíli jsme nabídku s mámou zvažovaly, hlavně kvůli škole, ale pak jsem si řekla, že to zkusím," popisuje Tereza Smejkalova, jak se dostala do soutěže Schwarzkopf Elite Model Look Czech Republic 2012.

Číst víc
svatba-fotografove.jpg

Nenechte si zkazit svatbu

Pořád o tom melduju, je to marný, je to marný, je to marný... Čím dál častěji se setkávám na svatbách se spoustou dalších fotografů a mobilografů. Nic proti tomu, ale pokud byste zažili extrémní případy jako já (to není případ z fotografie), taky by se vám to nelíbilo. O čem to mluvím? Začnu trochu zeširoka...

Číst víc
argema140829cs.jpg

ARGEMA na poli

Vydání nového CD skupiny ARGEMA se blíží a tak mne Pepa Pavka oslovil ohledně nafocení promo fotek. Jak by ne, staří kamarádi? Sraz na zámku Ořechov, tam několik interiérových fotek a pak hurá do luhů a hájů :-) Sluníčko už nám zapadalo, přesuny musely probíhat trochu ve stylu rallye, pak si chudáci kluci ani nemohli dát v klidu cigárko, honil jsem je do práce. Co říkáte na výsledek?

Číst víc
 

Nevšední řemeslník

Musím se s váma podělit o pozoruhodný zážitek...

Bydlíme v rodinném domě, kde jsme potřebovali udělat terasu pod francouzským oknem. Rozhodil jsem sítě a v ní mi uvízl sympatický řemeslník, který terasu kvalitně zvládne, navíc v rozumném termínu. Slovo dalo slovo a řemeslník se dal do práce. Všechno šlo jako na drátkách, nestačil jsem žasnout. S výsledkem jsem byl víc než spokojený. Zbývalo již jen zaplatit. Když onoho řemeslníka požádal o cenovou kalkulaci, pravil: "Největší odměnou mi bude, pokud si budu moci svoji práci vyfotit, zdokumentovat a dát do svého portfolia, které potřebuji pro své klienty. A pokud dáte odkaz na mou práci na Facebook, budeme srovnaní. Peníze žádné nechci. Budu také rád, když budu moci stejným způsobem pracovat i u Vašich známých, opravdu potřebuji pěkné portfolio."

Takže my máme terasu zadarmo, řemeslník skvělou referenci a pro Ty z vás, co potřebujete něco řemeslného zhotovit, kontakt na bezvadného člověka.

Číst víc
20140712_100541_resized.jpg

Fotky cestovatelky

Letecké fotografie letounu BRISTELL úspěšně cestují po celém světě, tentokrát na slunné Floridě a výstavě AOPA. Jak říká John Rathmell, "Pictures of RG very popular."

Číst víc
zlatat1405200175ucs.jpg

Potřebuju rychle fotky a včera bylo pozdě

Štěstí přálo nám i Zlatě a vše klaplo. Z focení pro poradkyni španělské šperkařské značky Cristian Lay jsou povedené fotky a Zlata s nimi už i soutěží o focení titulní strany do katalogu šperků.

Číst víc
album1404270021ucs.jpg

Skutečné nebo obrazy? Tak napůl...

V neděli 27.4.2014 byla ve strážnickém zámku slavnostní vernisáží zahájena putovní výstava "Na krála, matičko, na krála!". Výstava je věnována zápisu jízdy králů na jihovýchodní Moravě do světového seznamu UNESCO. Prohlídněte si unikátní exponáty, vytvořené z velkoplošných fotografií v životních velikostech, doplněné reálnými doplňky. Exponáty jsou tak věrné svým originálům, že je spousta návštěvníků zdravila -hlavně babičky u vchodu :-)

Číst víc
brmaero1404160063kolaz-ucs.jpg

Jak se fotí letadla?

Ten den jsem se na focení obzvlášť těšil... Na programu bylo focení interiéru letadla BRISTELL pro společnost BRM AERO. A bylo se nač těšit! Kromě obvyklého obíhání letadla ve snaze najít ten nej... záběr jsem také absolvoval zvedání na vysokozdvižném vozíku nad letadlo a to s veškerou technikou včetně osvětlovače Martina :-) Na první fotce vidíte backstage foto, na dalších konečné výsledky.

Číst víc
brmaero140416_0116ucs.jpg

Lepší než Photoshop

Dnešní ráno popršelo, pak se začalo klubat sluníčko a z toho vznikla nádherná duha. Fotka je kromě úrovní a kontrastu bez jakýchkoliv úprav. To znamená, že příroda toho umí ještě pořád mnohem víc než Photoshop :-)

Číst víc
filiph140321-kolaz.jpg

Snad jsem klukům pomohl do finále

Fotil jsem pro kluky (kadeřníka Filipa + modela Štěpána) soutěžní účes do soutěže WELLA Junior Cup, snad jim i fotečky pomohly, že postoupili do první desítky finalistů! Gratuluji a držím vám palce!

Číst víc
skolka140403-michal-pavlasek.jpg

Zase jsem o trochu mladší...

Včerejší focení dětí ve školce jsem si náramně užil, byl krásný slunečný den, pro některé děti až moc (mhouřily očička).... Nakonec to ale zvládly dobře, že?

Číst víc
na-krala-maticko-na-krala.jpg

Unikát! 3D výstava

Tak to ve studiu ještě nebylo... Focení lidí v krojích, to ano, ale focení takové, aby z toho vznikly skládačky 2D, 3D v životní velikosti, to ne. Srdečně Vás zvu na výstavu!

Číst víc
evka-worshop.jpg

Eva měla na workshopu narváno

Nehtíková lady Eva Plachá nehtyzlin.cz opět nezklamala a program 1. ročníku workshopu byl našlapaný od začátku až do konce. Krásné prostředí hotelu Atrium v Otrokovicích bylo připraveno od ranních hodin a rychle se plnilo šedesátkou účastnic workshopu.
Pro všechny bylo připraveno několik stánků se službami rocklakování, líčení, focení, masáže, zábaly rukou, věštba z karet, které děvčata ráda využila. I naše fotostudio michalpavlasek.cz mělo zde svůj stánek.

Číst víc
terezas1204240193ucs.jpg

Terezku nejde nechválit

Jedna z mých NEJ glamour modelek Tereza je v New Yorku a tamní fotograf, který s ní bude fotit, se ptá na referenci. Napsal jsem toto: "Tereza is one of most amazing - not just models- but GIRLS - I ever worked with. She is natural, the result is really hot but not artificial. If you prefer good photos directly from camera, not after hours and hours in Photoshop, Tereza is excellent for it. Tereza can show you photos taken by me, NO Photoshop retouchings but colours, levels.. are made. With Tereza you will hit the target! Let me know, if you can. Good luck!"

Číst víc
doktor-zivago.jpg

Pohlaďte duši

Nádherný film, doporučuji!

Číst víc
centro-zlin-podzim-2013.jpg

Adélka titulka

Na obálce nákupního centra Centro Zlín podzim 2013 se krásně vyjímá Adélka Rezková, vítězka soutěže Tvář Dobrého dne 2012. Že jí to tam sluší?

Číst víc
polstar1307180002u.jpg

Takový polštářek musíte mít :-)

Dnes nám přišel měkoučký polštář s celoplošným fototiskem. Již na webu vypadal lákavě a na živo je to paráda. Fotodárek jak se sluší a patří. Přijďte se na polštář podívat do ateliéru . Objednání je jednoduché a rychlé. Jsme fotosběrna fotolab.cz, zásilku si nechte doručit k nám a ušetříte za poštovné. Objednejte na fotolab.cz . Potřebujete poradit, jak objednat? Přineste si fotku a pomůžeme s objednávkou.

Číst víc
rainy2013.jpg

Chčije a chčije...

Počasí jako stvořené pro grafiky, webdesignery, fotografy, programátory, horníky... Aspoň nemáme pocit, že nám venku unikají letní radovánky :-)

Číst víc
playboy-2013-02-2.jpg

Jsme v Playboyi!

S Terezkou Šauerovou jsme obsadili několik stránek v časopisu Playboy!

Číst víc
 

Za focení... párek!

Hláška dne při focení :) "Adélko,Ty jsi tak šikovná a hodná holčička, to si určitě zasloužíš velkou odměnu, maminka s tatínkem Ti koupijou veliké kokinko".....její reakce "já nechcu kokinko, já chcu páááárek"!!! :D Číst víc
evaplacha1302260054ucs.jpg

Když se to vysype nebo vylije, nejde to uklidit... Co to je?

Pro nově vznikající web naší milé kamarádky Evy Plaché fotíme v těchto dnech nové fotografie nehtíkových i jiných produktů. Škoda že si taky nemůžu nehty nalakovat :-)

Číst víc
brmaero-kalendar.jpg

S BRM AERO po celý rok

Úspěšně jsme předali exkluzivní kalendář pro výrobce letadel BRM Aero. Většina fotografií byla pořízena na Floridě, USA. Máme z něj radost :-)

Číst víc
stanislavblaha1.jpg

wé wé wé

Místostarosta Uherského Hradiště má nový web a na něm fotografie z mého fotostudia. Díky za důvěru!

Číst víc
evaplacha1210220011us.jpg

Náročný rébus

Přátelé, kamarádi! Na Facebooku jsem vám dal rébus, aby jste uhodli, co jsem to vlastně vyfotil. Odpovědi byly přízemní, troufalé, odvážné a některé přímo - nebojím se to říct - famózní. Bohužel nikdo z vás neuhodl, že je na fotografii Ozdoba na nehty, lépe řečeno ozdobná fólie. Na výrobek v krabičce mrkněte tady. Výhra tedy zůstává u mne ve studiu na příští rébus... Mám zas něco nachystat?

Číst víc
 

Lenka

Právě jsem dotřídila fotky Lenky. Dneska přišla na focení, jen tak pro sebe. Věděla, že chce hezké fotky, vše nechala na Michalovi a udělala to nejlepší, co mohla. Ty jo!!! Co Ti spolu s Michalem dneska vytvořili. Těšte se. Lenka jistě napíše své dojmy a Michal přidá fotku k dobru. Jana Maturová.

Číst víc
sebring-aon2012-1.jpg

České letadlo focené v Americe, publikované v Rusku

Moje fotografie pro BRM AERO ze Sebringu na Floridě na titulce ruského časopisu (www.aviajournal.com)!

Číst víc
marketas1208220215ucs.jpg

Pretty woman

Fotil jsem s Julií Roberts!

Číst víc
machalkovi1207270082ucs.jpg

Ne, tentokrát si z nás Ondra nevystřelil

Lucka a Ondra Machálkovi nechtěli moc přehánět svatební focení v den svatby a tak jsme dali dohromady nápad předsvatebního focení. Sranda byla, o tu šlo, fotky mají šmrnc díky hlavním aktérům. Díky! I když pro puritánské příznivce klasických svatebních reportáží možná hůře stravitelné :-)

Číst víc
svatba1208040644ucs.jpg

Hlavně klid!

Svatba by měla probíhat v pohodě a fotograf by měl novomanžele umět uvolnit a dostat do klidu. Jak se mi to daří, posuďte na fotce Petry a Kamila Hanáčkových.

Číst víc
 

Dá se focením vydělat? Dá, ale neumí to každý...

Můj komentář k diskuzi na Facebooku, kde jedna slečna radí druhé, aby si focením začala vydělávat: "Vydělávat si focením jde čím dál víc těžko, protože geometrickou řadou přibývá fotografů a hlavně takových, kteří za focení modelkám odmítají platit. A holky jim to většinou žerou a jsou rády, že mají alespoň využití volného času. Takže si za nedostatek peněz můžou samy. Z celého fotomodelingu je pak jeden velký koníček, kde všichni a všechny fotí, ale všichni mají holou pr... :-)".

Číst víc
svatba120707_0674ucs.jpg

Teplota vzduchu: 34ᵒC

Tropická svatba Moniky a Honzy 7.7.2012 v Ořechově. Normální, obyčejní lidé kolabují a mají problémy s pohybem, svatební hosté tancují a řádí jako o závod. Byli jste všichni moc bezva!

Číst víc
darkovy-poukaz-slovacke-leto-2012.jpg

Poškádli štěstěnu

Zkus štěstí a vyhraj poukaz na focení. Navštiv Slovácké léto 6. - 15.7., dobře se bav a kup si poukaz do tomboly. Hned zjistíš výhru. Čím dřív přijdeš, tím větší šanci máš. Těšíme se my i www.slovackeleto.cz

Číst víc
ultravox-brilliant.jpg

Ti hrajou!

Právě poslouchám novinku od mých oblíbených Ultravox, Brilliant a je to naprostá bomba. Kluci, když se k vám vrátil Midge Ure, prohlašovali jste, že už nic nového nebudete vymýšlet a že nové CD nebude. Za porušení tohoto slibu byste měli dostat metál!

Číst víc
ddk1204270006-web-ucs.jpg

Ještě jednou v butiku PRISCO, dnes Tamara.

Číst víc
 

Svatby a zuby

Hádejte... Co má společného stomatologie a svatební fotografie? Netušíte? Ode dneška si můžete prohlédnout moje svatební obrazy a plátna v krásném prostředí Stomatologie Kusák v Ostrožské Nové Vsi. Takže kdo potřebuje poléčit zoubky, objednejte se, prý to dnes už vůbec nebolí. A až tam budete, rozptylte se, kochejte se.

Číst víc
ddk1204270079-noviny-ucs.jpg

V butiku PRISCO i v blízkém okolí to tentokrát slušelo Evě.

Číst víc
ddk1204270074-web-ucs.jpg

To jsou nohy...!

Další slečna, tentokrát Nikola, se ohákla v butiku PRISCO. Sluší, že?

Číst víc
album120509-8us.jpg

Buchlov na 21ce

Ze zlínské 21ky je krásný výhled na široké daleké okolí! Zajděte se tam podívat a zároveň si prohlídněte výstavu fotografií Michala Pavláska - reportáže z akcí pořádaných Národním památkovým ústavem na hradě Buchlově.

Číst víc
ddk1204270033-noviny-cs.jpg

Kupte si noviny Dobrý den s Kurýrem nebo mrkněte na www.idobryden.cz, začala běžet INspirace, stránka pro dívky a ženy. Zahájili jsme focením v butiku PRISCO v pasáži Slunce v Uherském Hradišti.

Číst víc
miss-blesk-tereza-sauerova.jpg

Terka s fotkama válí

Terezka Šauerová vyhrála s mými fotkami dubnové kolo Miss Internet BLESK 2012! Jsem rád, že naše společné snažení ve studiu a přirozená krása Terezky zapůsobily. Holky, přihlaste se, jde to!

Číst víc
svatba120421_0591ucs.jpg

Letecká svatba

Šárko a Michale, vám to dnes krásně vyšlo. Počasí snad někdo řídil z leteckého dispečinku, musíte tam mít hooodně dobré známosti. Nebo že byste měli známosti až úplně nahoře? Díky moc za důvěru, myslím, že jsme ty krásné momenty vychytali...

Číst víc
generace1204150146ucs.jpg

Několik generací v Generacích

Focení promo pro legendární Generace! Standa to v nátělníku zvládl, ono úplně nejteplej nebylo...

Číst víc
nikolak1202060319ucs.jpg

Nikola a Tygr

Focení s Nikolou - sluníčko, pohoda na sedačce :-) Při některých fotkách mi pomáhal náš kocour Tygr, určitě poznáte, při kterých.

Číst víc
skolka-komenskeho1203280477.jpg

Mladé modelky a modelové

Focení dětí ve školce Komenského. Paní učitelky už ví, že se budu po školce motat skoro tři hodiny, někdo jiný by za tu dobu měl už i hotové fotky :-) Jako vždy jeden klučina, co nemá fotografy rád a nehodlá se se mnou vůbec zahazovat (nakonec to stejně vyšlo). Jako vždy makačka najít přesně ten moment, kdy jsou děti na společných fotkách uvolněné, ale ne zas moc. Dětičky, byly jste fajn!

Číst víc
brmaero120404_0160ucs.jpg

Západ shůry

Výrobce letadel BRM Aero nezahálí, světlo světa spatřilo jejich demo - nádherná řemeslná práce, design od zkušeného Mirco Pecorariho... Počasí nám přeje, nasedám do malinkého ulralightu, ze kterého předtím odmontovali moje dveře, aby nezavazely při focení. Snad mě ten pás udrží. Udržel a povedly se pěkné letové fotky, pak trochu fotek na zemi a jdeme chystat firemní stánek.

Číst víc
florida1201240231.jpg

How are you?

Tak jsem objevil Ameriku! :-) úžasný týden na Floridě s úžasnýma a zapálenýma lidma (www.brmaero.com, www.bristell.com). Nádherné počasí nám přálo a úkol nafotit letadla v americkém prostředí jsme splnili. Podívejte se na fotogalerii. Díky moc, Milane, Johne, Johne, Barry, Lauro, Jeffe, Louisi...!

Číst víc
 

To byl rok 2011

Vánoční čas je tady, dovolte mi malé ohlédnutí za rokem 2011. Nabízíme podstatně širší paletu služeb než kdykoliv předtím (rámování obrazů, fotografie architektury, online systém na webových stránkách...), doplnili jsme řadu špičkových technologií a přístrojů (velkoformátový tisk, nové verze objektivů, serverové řešení správy dat...). Vám, milí zákazníci, děkujeme za přízeň, tento rok jste nám udělali radost (věřím, že i my Vám). Do roku dalšího Vám přejeme pevné zdraví a optimismus za každé situace. Usmívejte se, na fotkách Vám to bude slušet :-)

Číst víc
marta100916108.jpg

Marta a vágus

Marta zvoní u dveří studia, já otevírám a vidím, že není sama, ale že je u ní nějaký podivný týpek. Říkám si - Marta má divný vkus na přítele, ale nebudu jí do toho mluvit... Zvu oba dál, onen neznámý pozvání přijímá, ale Marta zoufalým hlasem říká - ten není se mnou, ten se ke mě přidal po cestě! Nepustili jsme ho, asi šel pokračovat v denním tahu po místních nálevnách :-)

Číst víc
 

Jaký je rozdíl mezi čechy a skoty?

Z focení svatby, kde ženich a přibližně polovina hostů byla ze Skotska, druhá polovina z Česka, mám postřeh: Pokud na Skota namíříte foťák, usměje se a počká, až se dofotí, čech prchá a volá: "mě néééé, já vypadám na fotkách blbě!".

Číst víc
 

Nápadnice

Fotil jsem děti ve školce Komenského... Během focení za mnou přišla jedna malá slečna, chytla mně za ruku a pěkně se usmála. Když děti odcházely, přišla za mnou a dala mi pusu na ruku. Krásný zážitek, přeji všem :-)

Číst víc
 

Prakticky každá soutěž miss má mezi finalistkami některou nebo některé z našich modelek - těmi nejčerstvějšími jsou Jitka Válková, Česká Miss 2010 a finalistka Barbora Hamplová. Holky, gratuluji!

Číst víc
 

Ne, to nebouráme barák, fotíme REACH!

Včera večer focení kapely REACH... Škoda, že se všechny fotky nedají publikovat :-) Náladu k focení nám vytvořili australští kolegové AC/DC a jejich úžasné The Razors Edge.

Číst víc
 

Nezapomínejte tisknout

Přečtěte si tento článek a zamyslete se prosím... Pak se mi ozvěte a já Vám rád pomůžu :-)

Číst víc
 

Simona píše:
"Ahojky Michale, moc Ti děkuji za ty fotografie. Moc mi pomohly. Jsem dlužníkem :o) ano ještě fotím můžeš se na nějaké fotky podívat na www.missonline.cz mé ID je 6624... Na naše focení často a velmi ráda vzpomínám. Bylo to moc příjemné a i zábavné. Abych pravdu řekla,takové focení, které by bylo prací i zábavou jsem od té doby už nezažila. Většinou dostanu práci nafotím a hotovo. Jinak se mám dobře. A co nového u tebe,máš pořád hodně práce viď,tvoje fotky jsou krásné a dýchá z nich taková pohoda. Líbí se mi. Víc takových jako jsi ty..."
Simčo díky!

Číst víc
 

Natírám dobře, natírám rád

Rozhodl jsem se udělat reorganizaci studia a u ní zároveň vymalovat jednu místnost. Malíře zvát nebudu, ušetříme peníze... První nátěr flekatý jako p...e, druhý o něco míň, chce to dokoupit jinou barvu a přetřít potřetí. Už je to fajn! Trojím nátěrem se malování spíš prodražilo, ale už umím malovat a když budete chtít, poradím Vám! A příště malujem zase sami :-)

Číst víc
 

Se sklem se musí opatrně

Tak jsem se těšil, že dneska předám vééélikáánský obraz - dvojportrét. Obraz rozbalím a v rožku rozbité sklo :-( Přesně vím, který schodek za to může. Přesklíme a zítra už snad fotka bude dělat radost...

Číst víc
 

To bych jako fotky musela platit?

Včera mi došel mail od slečny, která chce pro sebe fotky, je nadšená z naší tvorby. Po cenové nabídce mi dnes došla odpověď "To bych jako fotky musela platit?". Neeee, platí se jenom zedníkům, instalatérům, právníkům, doktorům a dalším, fotografům není za co... Zvláštní a dost pokřivený názor.

Číst víc
 

Jana píše: Dnes jsem strávila příjemné odpoledne s Baruškou a Evkou. Evka u nás před lety fotila a dodnes na focení vzpomíná a nelituje. Po letech uzrála doba a objednala si dvě fotky ve velkém formátu 90x60cm. Ani nedoufala, že vůbec nějaký archiv máme a byla moc ráda, že se o záběry staráme a každý, kdo u nás fotil si tak může již dávno focené snímky objednat.

Číst víc
 

Otočka

Zajímá Vás, jaká je u nás v ateliéru při focení atmosféra? Mám pro Vás hodně prozrazující názor náhodného a nestranného pozorovatele. Kamarádka Mirka měla jednu dobu provozovnu kousek od našeho domu (netušila, že se jedná o ateliér) a výhled z okna směřoval přímo k nám. Svěřila se mi, že často viděla jak někdo přichází ke dveřím ateliéru a je na něm vidět nejistota, nervozita snad i trochu obava a když odcházel, tak byl rozesmátý, uvolněný a přátelsky se "s někým" loučil :-)

Číst víc
 

Malý vyčůránek

Před chvilkou jsme dofotili malinkého Jakuba. Miminka mají tu výhodu, že se můžou vyčůrat kdekoliv a kdykoliv :-))) Fotky budou pěkné, už se těším!

Číst víc
 

Dnes je výročí 17.listopadu, všude okolo se vzpomíná, tak jsem taky vzpomenul - do galerie modelek jsem přidal Veroniku, jednu z mých prvních fotek :-) P.S. Verčo, co teď vlastně děláš?

Číst víc
 

Vysvitlo sluníčko a s dobrou náladou přišla i múza - výsledkem je obraz do kuchyně.

Číst víc
 

Dnes focení s paní Oldřiškou... Moc mi (ani si) zezačátku nevěřila, ale byla pohoda. A toto napsala jako reakci na náhledy fotek: "Dobrý večer, musím uznat, že jste vážně úžasný!!! Vypadá to, že se budu celý večer kochat:))) Děkuji moc, Oldřiška". Číst víc
 

Ty jooo, úžasní lidi ještě žijou! Šárka, která dnes dojela na focení jako modelka, je nadpozemská bytost. V hlavě všechno srovnané, vlastní názor, ví proč chce fotit. Sympatická.

Číst víc
 

Dnes pohodové focení s Katkou... Máme spolu stejný názor na fotky na Facebooku (a libimseti.cz, lide.cz atd.), které si páchají sami lidi předpaženým mobilem v hrsti :-))) Vkus a cit nám navěky odchááázííí.....

Číst víc
 

Můj milý deníčku...

Vítejte v mém blogu, čas od času mrkněte na zajímavosti a postřehy z každodenního kolotoče...

Číst víc