Michal Pavlásek

Seznamte se s fotografem Michalem Pavláskem. V jeho fotostudiu Vás nadchne do focení a budete mít úžasné fotky.

K Ferrari nebo Bertonemu to tehdy dost dobře nešlo...

Od poměrně útlého věku jsem se zajímal o závodní auta, formuli 1. To, co mají auta pod kapotou, mě vcelku až tak nebralo, vlastně dodneška patřím mezi mezi prosté uživatele, ale co mě fascinovalo, to byl design, prezentace, nádherné vizuální pojetí toho všeho. Zatímco moji kamarádi hráli mnou neoblíbený fotbal, psal jsem pilotům formule 1 a firmám prosby o pohlednice, autogramy... Mám ve své sbírce vlastnoručně podepsaného Jacquese Laffita, Haralda Ertla, nespočet skvostných prospektů výrobců sportovních aut, speciálů, ale i luxusních obytných přívěsů. Volný čas nebo často i místo učení jsem sedával nad archy papíru, na které jsem kreslil sportovní auta. Ručně, tuší. Ve studiu se můžete pokochat velkým obrazem BMW, vyhrál jsem si také s Lancií Stratos Alitalia nebo formulí 1 Renault. Asi by se můj život ubíral jiným směrem, pokud bych mohl nastoupit do nějakého věhlasného designérského studia jako Ferrari, Bertone a pod., ale to bez konexí tehdy prostě nebylo ani myslitelné.

Průmyslovka, vysoká... Bezva, ale není to ono...

Léta strávená na střední a vysoké škole mi samozřejmě hodně dala, například schopnost “rychločtení” (jak jinak do sebe narvat 200 stran vzorců a pouček na zkoušku, která je za týden), uvědomění si sebe sama, osamostatnění se (kdo zažil život na kolejích, ví, o čem mluvím) a také disciplíně, cílevědomosti. Bohužel ale naučené věci jsem z devadesáti procent, možná i více, ve svém dalším životě nevyužil. Matice, integrály, odmocniny, teorie spalovacích motorů mě nechávaly chladným, pořád mě to táhlo jinam.

Škola života

Následovalo krátké účinkování ve zkušebně letecké továrny. Fantastický pracovní kolektiv, skvělé technologické vybavení. Nastupoval jsem po programátorském bohovi, do jehož činnosti nikdo pořádně neviděl a mě nezbývalo nic jiného, než se programování naučit sám. Dodnes jsem za to moc vděčný, protože dnes v PHP a MySQL programuji nejen michalpavlasek.cz, ale pro spousty webů našich zákazníků.

Jednou za mnou došel kamarád, že jedna významná počítačová firma hledá zaměstnance, jestli s ním nechci na konkurz. Zašel jsem, vybrali mne. Kamaráda ne, dodnes se vůči němu cítím trochu provinile :-) V této dynamické společnosti jsem nastoupil jako obchodník, později jako vedoucí prodejny a nakonec jako výkonný ředitel celé společnosti. V tom okamžiku mne ale nadšení opustilo a vrhnul jsem se na podnikání na vlastní noze. Kromě focení jsem vedl vlastní počítačové kurzy. Word, Excel, Photoshop, tvorbu webů se u mne učily snad všechny významné firmy v našem kraji a nespočet jednotlivců.

Ať je to krásné, ať to vypadá, ať z toho mají lidé radost

Má touha po tvorbě něčeho krásného, originálního ve mně sílila. Opravdu to začalo tím, že jsem doma rozbil prasátko a za prakticky všechny svoje peníze nakoupil svoji první fototechniku. Zrcadlovku, objektivy, blesk. Přátelé, to byl ten správný WOW moment! Pak dostaly události rychlý spád. Fotil jsem srdcem, vcelku opovážlivě jsem ignoroval poučky věhlasných fotografů. Modelkami mi byly kamarádky nebo kamarádky mých kamarádů a kamarádek. Focení vždycky byla ohromná zábava, neskutečně mě to bavilo, bavily se i modelky. Na obesílání fotosoutěží jsem byl dost líný. Ze tří fotografií odeslaných do časopisu Československá fotografie získala jedna první místu v kategorii portrét, druhá druhé místo. Jednou obeslaná soutěž časopisu Photo Life mi vynesla první místo a pro modelku zakázku na focení v USA. Bezva, lidi moje fotky baví, modelky ke mně jezdí rády!!!

Jako jeden z prvních fotografů jsem si vytvořil svůj vlastní web s rozsáhlými fotogaleriemi a poutavými nabídkami. To způsobilo, že za mnou jezdily denně modelky ze všech koutů republiky. Monika z Roudnice nad Labem, Denisa z Třemošné u Plzně... Fotil jsem jako oficiální fotograf soutěž Dívka roku, Miss Slovácko. A hlavně získával ohromné množství zkušeností.

Od deky Larisy pro vlastní fotostudio

Samozřejmě zpočátku, nemaje vlastní fotostudio, jsem fotozakázky musel realizovat podle daných možností. Nikdy jsem si nechtěl studio pronajímat, chtěl jsem své vlastní, byť skromné a kde se necítím jako slon v porcelánu. Bílé pozadí? Deka Larisa přišpendlená ke zdi. Jak šel čas a o zakázky nebyla nouze, zakrátko jsem si pronajal prostor pro mé vlastní fotostudio, jednu velkou místnost. Tam jsem vybudoval zázemí pro zákazníky, připevnil na strop držák papírových pozadí, na zem dal plexisklo, které na fotkách vypadalo skvěle... Pak následovalo druhé fotostudio, pronájem krásného pavlačového prostoru v centru města. A fotil, fotil, fotil... Po několika letech placení pronájmu se mi podařilo za vydatné pomoci mých přátel a rodičů pořídit vlastní dům, kde mám v jednom patře vlastní fotostudio. Sen se stal realitou.

Novorozence v kýblíku na dřevěné podlaze Vám nevyfotím

Neustále dělám vše okolo focení po svém, každému se osobně věnuje celý náš tým. Nefotím fotky na občanku, na pas. Nemám rád focení spících miminek v kýblíkách nebo košíkách na dřevěné podlaze s nasazenou čelenkou, protože to dělá kdekdo a všichni stejně. Ke mně dojeďte pro bezprostřední, emotivní fotografie Vaší osobnosti, pro zobrazení Vašeho sex appealu. Budete se cítit jako doma.

Váš Michal

Zeptali jsme se za Vás:

Rozhovor pro noviny Dobrý den s Kurýrem, 10/2009
Pohled do zákulisí focení soutěže Tvář Dobrého dne

Miluju muziku. Představuji Vám své best of :-)

Madness - Grandslam
Madness
Grandslam
Burak Yeter - Tuesday ft. Danelle Sandoval
Burak Yeter
Tuesday ft. D. Sandoval
Grace - You Don't Own Me ft. G-Eazy
Grace
You Don't Own Me
Enrique Iglesias - Rhythm Divine
Enrique Iglesias
Rhythm Divine
Tiesto - Just Be
Tiesto
Just Be
Alizee - J'en Ai Marre
Alizee
J'en Ai Marre
George Michael - Jesus To A Child
George Michael
Jesus To A Child
The Beloved - Sweet Harmony
The Beloved
Sweet Harmony
Depeche Mode - Music For The Masses
Depeche Mode
Music For The Masses
Aplhaville - Forever Young
Aplhaville
Forever Young
Scorpions - Love At First Sting
Scorpions
Love At First Sting
Iron Maiden - The Number Of The Beast
Iron Maiden
The Number Of The Beast
Rainbow - Difficult To Cure
Rainbow
Difficult To Cure
Ultravox - Vienna
Ultravox
Vienna
Judas Priest - British Steel
Judas Priest
British Steel
Blondie - Atomic
Blondie
Atomic
ABBA - Eagle
ABBA
Eagle
Kiss - Destroyer
Kiss
Destroyer
Mike Oldfield - Ommadawn
Mike Oldfield
Ommadawn
Uriah Heep - Return To Fantasy
Uriah Heep
Return To Fantasy
Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon
Pink Floyd
The Dark Side Of The Moon
Jesus Christ Superstar
Andrew Lloyd Webber
Jesus Christ Superstar
Led Zeppelin - III
Led Zeppelin
III
Righteous Brothers - Unchained Melody
Righteous Brothers
Unchained Melody
Dead Can Dance
Dead Can Dance
 
Michaela

Focení s panem Pavláskem jsem si moc užila. Zjistila jsem spoustu nových triků, jak například stát nebo jak se tvářit na fotkách. Líbila se mi nápaditost při kombinování oblečení nebo při každém outfitu jiné pozadí. Byl to fantastický zážitek, který bych doporučila všem. Taky bych pochválila paní Janu za super líčení.

Michaela       Přečíst další reference        Objednat focení

Telefon

E-mail

Váš dotaz nebo přání

jana@michalpavlasek.cz
777 578 580
Jana Maturová
organizace focení, vizáž, postprodukce, rámování
22.9
let foto
zkušeností
2 562
uživatelů
na webu
3 961
úžasných
focení
14 554
fotek za
půl roku