Blog svatební

Svatební blog o focení svateb s Michalem Pavláskem. Začtěte se do příběhů spojených se svatbami, inspirujte se, pobavte se.
24.9. 2014

Pořád o tom melduju, je to marný, je to marný, je to marný... Čím dál častěji se setkávám na svatbách se spoustou dalších fotografů a mobilografů. Nic proti tomu, ale pokud byste zažili extrémní případy jako já (to není případ z fotografie), taky by se vám to nelíbilo. O čem to mluvím? Začnu trochu zeširoka... Když jsem fotil pro Rádio Rockmax koncerty kapel, kamarádi mi záviděli, že se k nim dostanu tak blízko a že si koncert vychutnám z první řady. Po akci se mě ptali, jak se mi která kapela líbila a já jim odpověděl "nevím, neposlouchal jsem je, měl jsem plno focení, běhal jsem tam jak urvaný hadr". Jak to souvisí se svatbou? Chtě nechtě, pokud si na svatbu donesete foťák a budete všechno chtít zdokumentovat, pak se naprosto logicky připravujete o spoustu úžasných okamžiků, které můžete se svatebčany PROŽÍT! Všechno jednoduše nestihnete. Podívejte se na přiloženou fotografii. Je to okamžik, kdy svatební hosté poprvé vidí nevěstu ve svatebních šatech... Muž A dokumentuje, podle výrazu je jako já na koncertě, tedy zabraný do focení, zatímco muž B se baví, užívá si to. Takže předmět C způsobil jednak rozdílné zážitky obou mužů a také to, že na oficiálních fotkách mají svatebčané lidi rozesmáté, užívající si, ale také lidi duchem nepřítomné, civící do svých displejů. Co myslíte, že je lepší? Já dávám přednost B! Předměty typu C si na svatbu vemte, ale jejich použití omezte na rozumnou dobu, pak si raděj užívejte!

P.S. Postavy použité na fotografi jsou pouze ilustrativní, osobně proti nim nic nemám, jsou to fajn chlapi, jenom mi krásně posloužili jako odstrašující příklad :-) Díky!

Číst víc →

22.8. 2012

Lucka a Ondra Machálkovi nechtěli moc přehánět svatební focení v den svatby a tak jsme dali dohromady nápad předsvatebního focení. Sranda byla, o tu šlo, fotky mají šmrnc díky hlavním aktérům. Díky! I když pro puritánské příznivce klasických svatebních reportáží možná hůře stravitelné :-)

Číst víc →

22.8. 2012

Hlavně klid!

svatby

Svatba by měla probíhat v pohodě a fotograf by měl novomanžele umět uvolnit a dostat do klidu. Jak se mi to daří, posuďte na fotce Petry a Kamila Hanáčkových.

Číst víc →

8.7. 2012

Tropická svatba Moniky a Honzy 7.7.2012 v Ořechově. Normální, obyčejní lidé kolabují a mají problémy s pohybem, svatební hosté tancují a řádí jako o závod. Byli jste všichni moc bezva!

Číst víc →

 
25.5. 2012

Svatby a zuby

svatby

Hádejte... Co má společného stomatologie a svatební fotografie? Netušíte? Ode dneška si můžete prohlédnout moje svatební obrazy a plátna v krásném prostředí Stomatologie Kusák v Ostrožské Nové Vsi. Takže kdo potřebuje poléčit zoubky, objednejte se, prý to dnes už vůbec nebolí. A až tam budete, rozptylte se, kochejte se.

Číst víc →

21.4. 2012

Šárko a Michale, vám to dnes krásně vyšlo. Počasí snad někdo řídil z leteckého dispečinku, musíte tam mít hooodně dobré známosti. Nebo že byste měli známosti až úplně nahoře? Díky moc za důvěru, myslím, že jsme ty krásné momenty vychytali...

Číst víc →

 
15.8. 2010

Z focení svatby, kde ženich a přibližně polovina hostů byla ze Skotska, druhá polovina z Česka, mám postřeh: Pokud na Skota namíříte foťák, usměje se a počká, až se dofotí, čech prchá a volá: "mě néééé, já vypadám na fotkách blbě!".

Číst víc →

21.9
let zkušeností
s profesionálním focením
2 244
registrovaných uživatelů
na michalpavlasek.cz
3 717
zrealizovaných focení
pro naše zákazníky
15 160
nafocených fotografií
za posledního půl roku