Blog pre modelky

Začítajte sa do úvah, zážitkov a príbehov spojených s fotením začínajúcich i profesionálnych modeliek u Michala Pavláska.
2.3. 2016

Na začátku byl mail od tatínka Pavlíny. Má zájem o nafocení fotobooku. Netrvalo dlouho a byl domluvený termín. V ten den k nám dojeli z Třebíče dva moc sympatičtí lidé - Pavlína s tatínkem coby osobním řidičem. Líčení, světla, úžasné focení. Jak Pavlína s odstupem hodnotí tento zážitek a výsledek?

Číst víc →

5.3. 2015

Čerstvá vítězka modelingové soutěže Czechoslovak TopModel, sedmnáctiletá Nikola Krůželová, se ještě ani neohřála na pomyslném trůně vítězky a už se vrhla do práce. A ne ledajaké. Přesně týden poté, co získala titul Czechoslovak TopModel 2014, se Nikola zúčastnila natáčení propagačního videa módního domu Blažek.

Číst víc →

5.3. 2015

Hodonínský deník:
Rohatec – Náhodným setkáním začala cesta Terezy Smejkalové z Rohatce do finále prestižní soutěže. „Agent si mě všiml ve vlaku, když jsem jela ze školy. Vizitku mi pak poslal po kamarádkách. Chvíli jsme nabídku s mámou zvažovaly, hlavně kvůli škole, ale pak jsem si řekla, že to zkusím," popisuje Tereza Smejkalova, jak se dostala do soutěže Schwarzkopf Elite Model Look Czech Republic 2012.

Číst víc →

22.1. 2014

Jedna z mých NEJ glamour modelek Tereza je v New Yorku a tamní fotograf, který s ní bude fotit, se ptá na referenci. Napsal jsem toto: "Tereza is one of most amazing - not just models- but GIRLS - I ever worked with. She is natural, the result is really hot but not artificial. If you prefer good photos directly from camera, not after hours and hours in Photoshop, Tereza is excellent for it. Tereza can show you photos taken by me, NO Photoshop retouchings but colours, levels.. are made. With Tereza you will hit the target! Let me know, if you can. Good luck!"

Číst víc →

14.8. 2013

Adélka titulka

modelky

Na obálce nákupního centra Centro Zlín podzim 2013 se krásně vyjímá Adélka Rezková, vítězka soutěže Tvář Dobrého dne 2012. Že jí to tam sluší?

Číst víc →

3.6. 2013

S Terezkou Šauerovou jsme obsadili několik stránek v časopisu Playboy!

Číst víc →

 
8.8. 2012

Můj komentář k diskuzi na Facebooku, kde jedna slečna radí druhé, aby si focením začala vydělávat: "Vydělávat si focením jde čím dál víc těžko, protože geometrickou řadou přibývá fotografů a hlavně takových, kteří za focení modelkám odmítají platit. A holky jim to většinou žerou a jsou rády, že mají alespoň využití volného času. Takže si za nedostatek peněz můžou samy. Z celého fotomodelingu je pak jeden velký koníček, kde všichni a všechny fotí, ale všichni mají holou pr... :-)".

Číst víc →

4.7. 2012

Zkus štěstí a vyhraj poukaz na focení. Navštiv Slovácké léto 6. - 15.7., dobře se bav a kup si poukaz do tomboly. Hned zjistíš výhru. Čím dřív přijdeš, tím větší šanci máš. Těšíme se my i www.slovackeleto.cz

Číst víc →

28.5. 2012

modelky

Ještě jednou v butiku PRISCO, dnes Tamara.

Číst víc →

21.5. 2012

modelky

V butiku PRISCO i v blízkém okolí to tentokrát slušelo Evě.

Číst víc →

14.5. 2012

Další slečna, tentokrát Nikola, se ohákla v butiku PRISCO. Sluší, že?

Číst víc →

7.5. 2012

modelky

Kupte si noviny Dobrý den s Kurýrem nebo mrkněte na www.idobryden.cz, začala běžet INspirace, stránka pro dívky a ženy. Zahájili jsme focením v butiku PRISCO v pasáži Slunce v Uherském Hradišti.

Číst víc →

2.5. 2012

Terezka Šauerová vyhrála s mými fotkami dubnové kolo Miss Internet BLESK 2012! Jsem rád, že naše společné snažení ve studiu a přirozená krása Terezky zapůsobily. Holky, přihlaste se, jde to!

Číst víc →

18.4. 2012

Nikola a Tygr

modelky

Focení s Nikolou - sluníčko, pohoda na sedačce :-) Při některých fotkách mi pomáhal náš kocour Tygr, určitě poznáte, při kterých.

Číst víc →

4.10. 2010

Marta a vágus

modelky

Marta zvoní u dveří studia, já otevírám a vidím, že není sama, ale že je u ní nějaký podivný týpek. Říkám si - Marta má divný vkus na přítele, ale nebudu jí do toho mluvit... Zvu oba dál, onen neznámý pozvání přijímá, ale Marta zoufalým hlasem říká - ten není se mnou, ten se ke mě přidal po cestě! Nepustili jsme ho, asi šel pokračovat v denním tahu po místních nálevnách :-)

Číst víc →

 
26.3. 2010

modelky

Prakticky každá soutěž miss má mezi finalistkami některou nebo některé z našich modelek - těmi nejčerstvějšími jsou Jitka Válková, Česká Miss 2010 a finalistka Barbora Hamplová. Holky, gratuluji!

Číst víc →

 
27.1. 2010

modelky

Pohlédněte do zákulisí focení soutěže Tvář Dobrého dne v autosalonu BMW ve Zlíně.

Číst víc →

 
27.1. 2010

modelky

Simona píše:
"Ahojky Michale, moc Ti děkuji za ty fotografie. Moc mi pomohly. Jsem dlužníkem :o) ano ještě fotím můžeš se na nějaké fotky podívat na www.missonline.cz mé ID je 6624... Na naše focení často a velmi ráda vzpomínám. Bylo to moc příjemné a i zábavné. Abych pravdu řekla,takové focení, které by bylo prací i zábavou jsem od té doby už nezažila. Většinou dostanu práci nafotím a hotovo. Jinak se mám dobře. A co nového u tebe,máš pořád hodně práce viď,tvoje fotky jsou krásné a dýchá z nich taková pohoda. Líbí se mi. Víc takových jako jsi ty..."
Simčo díky!

Číst víc →

 
30.11. 2009

Včera mi došel mail od slečny, která chce pro sebe fotky, je nadšená z naší tvorby. Po cenové nabídce mi dnes došla odpověď "To bych jako fotky musela platit?". Neeee, platí se jenom zedníkům, instalatérům, právníkům, doktorům a dalším, fotografům není za co... Zvláštní a dost pokřivený názor.

Číst víc →

 
17.11. 2009

modelky

Dnes je výročí 17.listopadu, všude okolo se vzpomíná, tak jsem taky vzpomenul - do galerie modelek jsem přidal Veroniku, jednu z mých prvních fotek :-) P.S. Verčo, co teď vlastně děláš?

Číst víc →

 
13.11. 2009

modelky

Ty jooo, úžasní lidi ještě žijou! Šárka, která dnes dojela na focení modelMINI, je nadpozemská bytost. V hlavě všechno srovnané, vlastní názor, ví proč chce fotit. Sympatická.

A toto napsala Šárka o svém dnešním zážitku: "Je pátek 13., a já si pozvolna kráčím ulicí V Teničkách zabořená ve vlastních myšlenkách, když v tom se ocitnu před svým cílem. Mrknu na svou ručně zhotovenou mapu, je to ten dům? Vzápětí zahlédnu velkou tabuli s logem. Jo, to je ono. Stisknu tlačítko, zvonek zvoní, nikdo se však neozývá. Zvoní dál. Začínám nervóznět. ‚Za chvíli jsem tam‘ ozve se najednou příjemný hlas z minireproduktoru. Yes! Proběhne mi v té chvíli hlavou. Po pár sekundách přiběhne sympatický ‚týpek‘. ‚Ahoj, já jsem Michal‘ V té chvíli k němu pocítím důvěru. Prostě to z něj jde cítit. Po krátkém seznámení si tedy sedneme ve studiu, a kecáme jako dva staří kamarádi. Fantazii se meze hold nekladou. Hlavou se mi honí spousta myšlenek, neboť studio mi opravdu vyrazilo dech. Pro mě, jako velmi amatérského fotografa to byl ráj na Zemi. Popravdě řečeno to musí být ráj pro každého. Po asi půl hodině ‚plkání‘ a prohlížení ukázkových fotek zazní věta: ‚Jdem na věc.‘, a mnou projede vlna vzrušení. Tak jo, jdeme, proto jsem přece přijela. Takže první bod – oblečení. Vysypu obsah své tašky, tak, co na sebe? Michal mi vybere pár kousků, jo, ten chlap má prostě styl. Najednou stojím v záři světel, před Míšou a jeho skvělým foťákem. Proběhne takové mini-zaškolení: Ty nohy musíš dát takhle, zadek takhle a ruce sem. Můžeme startovat! První série proběhne perfektně, Michal má prostě úžasnou fantazii, a cit pro fotky, které patří k nejlepším z nejlepších. ‚Paráda‘ , zazní ‚tak šup změna, jdeme na sebe hodit jiné oblečení.‘ Druhá fáze proběhne stejně hladce jako ta první. No jo, Michal je prostě a jednoduše mistr. Během focení mi ukazuje právě zhotovené fotky. Líbím se sama sobě, přestože si každý den u zrcadla říkám: ‚Jo holka, mohlo to být lepší.‘ Při převlékání nad tím vším přemýšlím. Jo, je to ten nejkrásnější zážitek, jako co si budem. Každopádně ve studiu strávím ještě další půl hodinku kecáním, a rozebíráním všeho možného, na co jen dojde řeč. Rozloučíme se, a já spěchám na vlak. JÓÓÓÓÓ JE TO DOMÁÁÁ. Zní mi pořád v hlavě, jako chytlavá písnička, kterou nemůžete dostat z pryč. A srhnutí? Pro mě to byl ten nejúžasnější den, jaký si jen holka dokáže představit. Focení v překrásném studiu, s chlapem, který se ještě nedostal z puberty, tudíž kopec srandy. Za ty dvě hodinky jsem i já dokázala pochopit, že pro Michala focení není jen focením, ale celým jeho životem."

Číst víc →

 
5.11. 2009

modelky

Dnes pohodové focení s Katkou... Máme spolu stejný názor na fotky na Facebooku (a libimseti.cz, lide.cz atd.), které si páchají sami lidi předpaženým mobilem v hrsti :-))) Vkus a cit nám navěky odchááázííí.....

Číst víc →

21.8
rokov skúseností
s profesionálnym fotením
2 244
registrovaných užívateľov
na michalpavlasek.cz
3 717
realizovaných foteni
pre našich zákazníkov
15 160
nafotených fotografií
za posledného pol roka